KONST / Litografier / Litografi 7245384
nr 724 5384
Olle Olsson Hagalund
(1904-1972), Sverige
Litografi, Olle Olsson Hagalund (1904-1972) Flicka med fruktkorg. Sign. . Motivets mått: 66x43
Olle Olsson Hagalund, född 1904, död 1972, svensk målare,
Utrop:
1.500 kr
Såld:
850 kr
måndag 7 november 2011
kl 17:12:57
1/11 16:37:08
3/11 17:30:30
800 kr
Olle Olsson Hagalund
Läs mer om Olle Olsson Hagalund
Signe Persson-Melin (f. 1925)